php

جلسه ۲۸: حلقه های بینهایت در php

در این بخش با استفاده از یک مثال چگونگی تشکیل حلقه بینهایت در حلقه while را توضیح می دهیم.سرفصل مباحث این جلسه به شرح زیر می باشد:
  • حلقه بینهایت چیست؟
  • مثالی از حلقه های بینهایت

حلقه بینهایت چیست؟

یک اشتباه رایج در برنامه نویسی، ایجاد حلقه های بینهایته. حلقه بینهایت، حلقه ای است که تحت یک سری ورودی های احتمالی، هرگز پایان نمی پذیرد و برنامه هیچ وقت از آن حلقه خارج نمی شود.توجه: برنامه نویس های مبتدی برای اطمینان از به وجود نیامدن حلقه بینهایت، باید برای هر ورودی ممکن حلقه را بررسی کنند تا مطمئن شوند که به ازای هر کدام از آن ورودی ها حلقه پایان می یابد.کامپایلرها، دیباگر ها و دیگر ابزار های برنامه نویسی تنها می توانند در شناسایی حلقه های بینهایت به برنامه نویس ها کمک کنند.توجه: به صورت کلی، تشخیص خودکار یک حلقه بینهایت امکان پذیر نیست. این قضیه با عنوان مساله توقف شناخته می شود.با اینکه حل مساله توقف به صورت کامل امکان پذیر نیست اما در برخی موارد خاص می توانیم تعیین کنیم که آیا حلقه مورد نظر برای برخی موارد خاص متوقف می شود یا خیر.

مثالی از حلقه های بینهایت

در بخش زیر مثالی از حلقه های بینهایت آمده است:
<?php
$a = 1;
// the while condition will always be met as it will always return true
while ($a)
{
    echo "Infinite loop\n";
}
?>
پس از اجرای کد بالا، جمله "Infinite loop" بدون توقف چاپ می شود چرا که شرط موجود در دستور while همواره برقرار است. در این کد هیچ بخشی وجود ندارد که باعث نادرست شدن شرط حلقه شود تا برنامه از حلقه while خارج شود، بنابراین اجرای این کد تا ابد ادامه پیدا خواهد کرد.حالا که همه چیز را در مورد حلقه for می دانید، بیایید تا در بخش بعدی به چند سوال ساده پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا