جاوا

جلسه ۲: نقشه راه این مجموعه آموزشی در جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا به تنهایی دارای تعداد نسبتاً کمی کلمات کلیدی است ، اما دارای یک فضای برنامه نویسی بزرگ و پیچیده است. جاوا یک زبان برنامه نویسی محبوب برای توسعه سیستم های جاسازی شده (embedded system) ، سیستم های back end و API ها است.

در این مجموعه ، شما با یادگیری ویژگی های اصلی زبان برنامه نویسی جاوا شروع خواهید کرد. جاوا به عنوان یک زبان برنامه نویسی شی گرا شناخته می شود. در این مجموعه آموزشی شما خواهید فهمید که این به چه معناست و چگونه باید از ویژگی های شی گرایی جاوا استفاده کنید.

برنامه نویسی در واقع حل مسائل با استفاده از زبان های برنامه نویسی است. برخی از این مسائل ماهیت و راه حلی بازگشتی دارند. در این مجموعه خواهید آموخت که بازگشت به چه معناست و چگونه باید راه حل های بازگشتی را در برنامه های جاوا پیاده سازی کرد.

جاوا در سیستم های بزرگ و پیچیده ی متعددی نیز کاربرد دارد. چنین سیستم هایی غالباً به کارایی بالایی نیاز دارند که با استفاده از برنامه های تک نخی به دست نمی آید. موازی کاری در چنین شرایطی راه حلی کلیدی است. موازی کاری فقط یک نعمت نیست بلکه با چالش های خاص خود نیز همراه است. در این مجموعه به ساختارهایی که جاوا برای اجرای برنامه های موازی ارائه می دهد نیز خواهیم پرداخت.

ماهیت برنامه هایی که توسعه می دهیم و از آنها استفاده می کنیم ، با گذشت زمان تغییر می کنند. این بدان معنی است که الزامات زبانهای برنامه نویسی مدام در حال پیشرفت هستند. هر زبان برنامه نویسی باید پاسخگوی این نیازهای در حال تغییر باشد ، یا اینکه منسوخ شود. جاوا ۸ چندین کتابخانه و ویژگی جدید برای کمک به توسعه نرم افزار مدرن فراهم می کند. در این مجموعه آموزشی با این ویژگی ها نیز آشنا خواهید شد.

بنابراین ، بدون هیچ صحبت اضافی ، بیایید کار را شروع کنیم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا