htmlطراحی سایت

جلسه ۳: چگونه داده ها راه خود را پیدا می کنند؟ در طراحی سایت

چگونه داده ها راه خود را پیدا می کنند؟

مروری سطح بالا در مورد چگونگی تعیین بسته ها و سپس پیمایش بسته ها از مبدا به مقصد. موارد زیر را بیان خواهیم کرد:

  • پروتکل اینترنت و آدرس های IP
  • جستجوی DNS

تاکنون ، ما در مورد چگونگی ساختار اینترنت و چگونگی اجرای پروتکل هایی که اطمینان می دهند مشتری و سرور یکدیگر را پیدا کنند ، بحث کردیم. اکنون ، ما خواهیم فهمید که مشتریان و سرورها از کجا می دانند که می خواهند داده های خود را از کجا ارسال کنند و چه پروتکل هایی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که هر end-systems، که در شبکه دارای یک هویت منحصر به فرد است،به سایر سیستم های نهایی دسترسی پیدا کند.

پروتکل اینترنت و آدرس های IP

پروتکل اینترنت ، معروف به IP ، یک پروتکل لایه شبکه است که وظیفه دارد آدرس ها را به دستگاه ها اختصاص و به آنها هویت های منحصر به فردی بدهد که آنها را قابل دسترسی و کشف کند. هر دستگاه در اینترنت دارای یک آدرس IP منحصر به فرد است که سایر دستگاه ها برای اتصال به آن استفاده می کنند.

ifconfig

ifconfig فرمانی است که در Linux کار می کند ، همان چیزی است که ما در سیستم عامل خود استفاده می کنیم. دستور ipconfig در ویندوز نیز همین کار را انجام می دهد ، بنابراین اگر سیستم محلی ویندوز کار می کنید ،آن را امتحان نمایید.

آزمون:

0
ایجاد شده در

Quiz 38

1 / 2

هدف از آدرس IP چیست؟

2 / 2

پروتکل IP از کدام یک از لایه های زیر است؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 0%

0%

جستجوی DNS

تا کنون ، ما همه چیز را در مورد ارتباط بین کلاینت و سرور در اینترنت می دانیم ، از نحوه شکل گیری اتصال گرفته تا اینکه چگونه یکدیگر را برای تبادل پیام از طریق سرورهای DNS پیدا می کنند. برای پایان دادن به بحث در شبکه ها ، آخرین چیزی که باید بیان شود دقیقاً نحوه جستجو در سرورهای DNS است.

این شامل همه مواردی است که شما باید در مورد ارتباط بین کلاینت و سرور در اینترنت و دقیقاً نحوه دسترسی برنامه شما به کاربران بدانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا