cssطراحی سایت

جلسه ۴۴: font stack در CSS

موارد زیر را بیان خواهیم کرد آن چیست؟ font stack سیستم بگذارید به شما نشان دهم که بیانیه عملی font-family   بیشتر به نظر می رسد:

p {   
      font-family: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;
  }

آن چیست؟

در اینجا آنچه اتفاق می افتد است. از ویژگی font-family می تواند برای تعریف یک لیست اولویت بندی شده از نام خانواده فونت و یک نام خانوادگی فونت عمومی استفاده شود. در اعلامیه بالا ، اگر کاربر فونت Verdana روی سیستم خود نصب کرده باشد ، عالی است! مرورگر از Verdana استفاده خواهد کرد. اگر Verdana وجود نداشته باشد ، از ژنو استفاده خواهد شد. و اگر آن هم وجود نداشته باشد ، از Arial استفاده خواهد شد. آه ، آیا Arial روی رایانه کاربر نیز نصب نشده است؟ سپس از Helvetica استفاده خواهد شد. سرانجام ، اگر هیچ یک از قلم های مشخص شده روی دستگاه کاربر نصب نشده باشد ،هر فونتی که باشد مهم نیست ، sans-serif نصب می شود. به یاد داشته باشید که sans-serif یک خانواده قلم عمومی است.

font stack سیستم

اگر می خواهید از فونت بومی سیستم عامل کاربر استفاده کنید ، این کار را انجام دهید:

.system-font-stack {
  font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, "Segoe UI", Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;
}

این ممکن است به شما کمک کند تا به احساس برنامه محلی نزدیک شوید. شما این را دوست دارید؟ ادامه بده قهرمان!خیلی خوب داری پیش میری.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا