آموزش طراحی سایت

یکی از محبوب ترین دوره ها آموزش طراحی سایت است که برنامه نویسی کاربردی یاد خواهید گرفت، شغلی که این روزها پر سروصدا است و درآمدهای میلیونی با طراحی سایت کسب می شود. با پیشرفت اینترنت خواستار داشتن سایت بین کسب و کارها بسیار زیاد شده و با طراحی سایت برای مشتریان می توانید کسب درآمد داشته باشید یا در سایت های فریلنسری به این کار مشغول شوید. در این دوره رایگان آموزش طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی HTML ، CSS و جاوا اسکریپت را پیش می‌بریم.

آموزش طراحی سایت

فصل اول

مقدمات طراحی سایت

در این بخش پایه ای ترین مواردی که نیاز است برای شروع برنامه نویسی سایت از صفر بدانید را به شما آموزش میدهیم تا بتوانید از قدم صفر برنامه نویسی را یاد بگیرید. از جمله موضوعاتی که در این فصل مفهوم های مهم وب، HTML، CSS، جاوا اسکریپت و Back-end یاد خواهید گرفت تا در فصل های بعدی راحتر مباحث برنامه نویسی سایت یاد بگیرید.
این مقدمات را حتما یاد بگیرید چرا که در فصل های بعدی با این مفاهیم سروکار داریم…

مقدمات طراحی سایت

فصل دوم

آموزش طراحی وب با HTML

زبان HTML که به آن زبان نشانه‌گذاری می گوییند برای طراحی سایت نیاز است. در واقع HTML مخفف Hyper Text Markup Language است برای طراحی صفحات سایت که توسط مرورگر خوانده شود ضروریست چرا که مرورگر می تواند HTML را ترجمه کند و نتیجه نهایی را در صفحه وب نمایش دهد.
HTML شامل تگ هایی می شود که هر کدام یک خصوصیت و کاربری دارند که مشخص می کند که المانی در صفحه وب سایت به چه صورتی نمایش دهد که البته این زبان با CSS که در فصل آینده یاد خواهید گرفت ترکیب می شود تا بتوانید صفحه وب را طراحی کنید.

آموزش HTML در طراحی سایت

فصل سوم

آموزش طراحی سایت با CSS

اگر بخوایم به زبان ساده مختصری از CSS توضیح بدیم می تونیم بگیم ساختار صفحات با HTML ساخته می شود و رنگ و لعاب های آن صفحه با CSS تعیین می شود. با این تعریف ساده حتما متوجه شدین که HTML و CSS مکمل هم دیگه هستند و با استفاده از این دو می توانید یک صفحه وب طراحی کنید اما دقت کنید برای طراحی یک سایت کامل نه صرفا چند صفحه وب نیاز به زبان جاوا اسکریپت هم هست که منطق یا مغز سایت تشکیل میده.
پس در زبان HTML یاد گرفتید چگونه المان های یک صفحه بسازید اما مطمئنن متوجه شدید که هنوز چیزی کمه تا بتونید صفحه وب زیبا کنید و رابط کاربری آن را تعیین کنید. زبان برنامه نویسی CSS این کار را برای شما انجام میدهد. با این زبان برنامه نویسی می توانید استایل سایتتان را طراحی کنید همچنین بعد از یادگیری زبان CSS نیاز است کدهای HTML به CSS وصل کنیم تا با استفاده از هر دو زبان یک صفحه استاندارد وب سایت بسازیم.

نکات آموزشی قبل شروع طراحی سایت

امروزه برنامه نویسی طراحی سایت بسیار گسترش یافته دقت کنید وقتی دوره آموزشی را تمام می کنید نیاز دارید همراه با پروژه های طراحی سایت که می گیرید برنامه نویسی خود را تقویت کنید و یادگیری را ادامه دهید چرا که طراحی سایت یک دنیا گسترده و بسیار جذاب است که می توانید تا بی نهایت یادگیری ادامه دهید و هرچقدر بیشتر یاد بگیرید موقعیت های شغلی بهتری خواهید داشت.

از نکات مهم دیگر این است که وقتی درحال یادگیری طراحی سایت هستید حتما تمرین کنید! چرا که فقط یادگیری برنامه نویسی وقتی تاثیر میگذارد که شما از همون ابتدا کدهارو تمرین کنید و جلوتر که تا حد زیادی یاد گرفتید و اکثر آموزش هارو یاد گرفتید شروع به انجام یک پروژه تمرینی کنید و مواردی که بلد هستید را در یک پروژه واقعی طراحی سایت انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا